Sempati | En Geniş Kapsamlı Türkçe Hayvan Sağlığı Sitesi  VETERİNER | SEMPATİ - EVCİL HAYVANLAR İLE İLGİLİ HERŞEY - SEMPATİ - Sempati   by  S  E  M  P  A  T   İ  V  E  T

Ana Sayfa - Favori - Yardım   
Türkiye 'nin En Geniş Kapsamlı Evcil Hayvan Sağlığı Sitesi Sempativet.net

 Sempatik Duyurular Sempati Veteriner Kliniği | www.sempativet.com | Facebook | Twitter | Google+ | Youtube | Foursquare
Feritpaşa Mah. Ümit Bahadır Türk Sok. 30/B Selçuklu / KONYA | 0332 233 43 83 | Çalışma Saatlerimiz: Pzt-Cm: 09:30-20:00, Cmt: 09:30-21:00, Pzr: 10:00-19:00

Ana Sayfa 'ya Patile Sempatik Dostlarımız 'a Patile Sempatik Haberler 'e Patile Sempati Ekstra    SempatikCard 'lara Patile Sempatik Yazılar 'a Patile Sempatik Forum 'a Patile Sempati Veteriner Kliniği 'ne Patile


    Forum Ana Sayfası - Forum Kuralları
Kategori : b) Kediler      Konu : Van Kedim Kızgınlık Döneminde ! Ne Yapmalı ? (Arşivlendi)      Sayfa : 1

Van Kedim Kızgınlık Döneminde ! Ne Yapmalı ? (Arşivlendi) - b) Kediler - Sempativet.net
Sayfalar :
1 , - Sonraki Sayfa »


Konuya Cevap Yazabilmek İçin Üye Olun. Tıklayın

cebcube

- Üye -


Mesaj Sayısı : 2
Şehir : Diyarbakır

Herkeslere Merhaba...

9 aylık erkek ve doğuştan sağır olan bir van kedim var. Kızgınlık dönemine gireli aşağı-yukarı 20 gün oldu ve hala dönemi atlatamadı. Sağır olduğu için onu yanlız başına sokağa bırakamıyoruz (köpek, araba gibi tehlikelerden dolayı) ama yağmur yağmadıktan sonra hergün dışarı çıktık. Zaten çıkmamak elde değil ki, evde durdurmuyor. Geceleri onu tek başına dışarı salmamız imkansız olduğu gibi, biz de çıkmıyoruz. Geceleri bizi uyutmuyor, çok sesli oldu. Sanki işkence görüyormuşcasına miyavlıyor. İştahı tamamen kesildi, yemek düzeni bozuldu, çok zayıfladı. Ateşi de çok yükseliyor.

Tabii dışarıdayken bazen gözümüzün önünden kaybolduğu ve 1-2 saat bulamadığımız oluyor. Fakat gözlemleyebildiğimiz kadarı ile, birçok kez dişi kediyle karşılaştı, fakat olumlu bir sonuç çıkmadı. Yani dişi değil de, daha küçük olduğundan mı bilmem, bizimkinin beklemeye tahammülü yok sanırım, canı çabuk sıkılıp geri geliyor. Ama eve gelince de avazı çıktığı kadar miyavlıyor. Nereyi müsait görürse mastürbasyon yapıyor, biraz rahatlayıp sonra tekrar huysuzlaşıyor.

Bana yardım edebilir misiniz? Ne yapmalıyım veya yapabilirim bu dönemi daha rahat atlatabilmesi için? Sağır olduğu için karşı dişinin miyavlamalarını yanlış algılıyor da olabilir mi acaba? Acaba bunun ilacı, iğnesi var mı? Kısırlaştırmayı düşünüyorum, ama en erken 4 sonra yaptırabiliriz. O zamana kadar, şayet çiftleşmezse bu böyle mi devam eder?

Durumumuzu izah etmek için biraz uzun yazdım, kusurumuza bakmayın. Cevap yazacak olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.


-------------------------------------
-
02.04.2007 13:26:06
Mesaj No : 104359
Bu Üyenin Profilini Göster - 14519 Bu Üyeye Özel Mesaj Gönder Bu Üyeyi Arkadaş Listeme Ekle

 

Veterinerim
(Yönetici Pati)
+ VIP +
- Sempatik Üye -Mesaj Sayısı : 4358
Şehir : Konya

Merhaba;

Kedinize dişi bir van kedisi bulmanız çok iyi olacaktır. Dışarı çıkarmanız ve sokak kedileriyle çiftleşmesi hem sağlıklı değil hem de çiftleşme sorunu yaratır.

Ev ortamında dişi bir van kedisi ile biraraya getirir ve 3-5 gün birarada bulundurursanız, anlaşırlarsa çiftleşme olacaktır. Ancak çiftleşmeden belli bir süre sonra yine kızgınlık gösterecektir. Kızgınlığı baskılayıcı ilaçlardan kullanabilirsiniz. Sağır olduğu için çiftleşmede fazla sorun yaşanmaz, ama kızgınlık bağırışları daha yüksek oluyordur.

Çevrenizden, veteriner kliniklerinden dişi bir van kedisi ya da sağlıklı ve aşıları tam dişi bir kedi bulup çiftleştirmeniz daha sağlıklı olur.

Kısırlaştırma konusunda ise, kedinizin van kedisi olduğunu düşünerek kısırlaştırın.

 


--------------------------------------------------------------------------------
-
02.04.2007 13:37:11
Mesaj No : 104361
Bu Üyenin Profilini Göster - 1 Bu Üyeye Özel Mesaj Gönder Bu Üyeyi Arkadaş Listeme Ekle Sayfa Başına Git

cebcube

- Üye -Mesaj Sayısı : 2
Şehir : Diyarbakır

Bu kadar kısa sürede cevaplandırdığınız için sizi hem kutlamak hem de çok teşekkür etmek isterim öncelikle.

Diyarbakır'dayım 4 ay daha ve burda ne yazıkki veterinerden dişi kedi bulma gibi bir imkanım yok. 4 ay sonra batıya taşındığımızda ancak sağlıklı bir arayışa girebilirim.

O zamana kadar kızgınlık dönemi devam mı edecek? Peki kızgınlığı baskılayıcı ilaçlar ne kadar süreyle kedimi rahatlatır? İlaç ismi verebilir misiniz? İlçemizde bulunan veteriner pek evcil hayvanlar konusunda deneyimli değil.

Hem kedimin bundan sonra daha rahat bir hayat sürmesi, hem de bu dönemlerde çekmek zorunda kaldıklarından dolayı 1 kereye mahsus belki yavruları olsun diye çiftleştirmek isterim ama ondan sonrasında kesinlikle kısırlaştırmakta kararlıyım.

İlginiz için teşekkür ederim


--------------------------------------------------------------------------------
-
02.04.2007 14:06:04
Mesaj No : 104364
Bu Üyenin Profilini Göster - 14519 Bu Üyeye Özel Mesaj Gönder Bu Üyeyi Arkadaş Listeme Ekle Sayfa Başına Git

armada

- Üye -Mesaj Sayısı : 2
Şehir : Kütahya
sevgili cebcube kedini çiftleştirsen bile kızgınlık dönemindeki davranışları sonra da devam edecektir.Malesefki dışarı çıkma isteği, sürekli miyavlamalar çiftleşmeyle son bulmuyor.Kedilerin doğası böyle ne yazıkkiBen kedimi kısırlaştırdım.Çünkü kızgınlık dönemine girdiğinde iştahı kesilmişti, uyumuyordu(geceleri bizide uyutmuyordu).Eski tatlı halinden hiç eser kalmamıştı ve kısırlaştırarak bütün bu olumsuzluklara son vermiş oldum.Şuan kedimde ben de çok mutluyuz.
--------------------------------------------------------------------------------
-
07.04.2007 16:54:47
Mesaj No : 104711
Bu Üyenin Profilini Göster - 11527 Bu Üyeye Özel Mesaj Gönder Bu Üyeyi Arkadaş Listeme Ekle Sayfa Başına Git

kedicik06

- Sempatik Üye -Mesaj Sayısı : 104
Şehir : Ankara

benimde kedim van kedisi 1 yaşına yeni girdi.Erkek adı Alex.Kedim kızgınlık dönemine girdi ve sürekli miyavlıyor balkona çıkmak istiyor.Ben Alexi bahçeye çıkardım diğer kedilerle yanlız bıraktım ama iletişime giremedi maalesef.Dişi van kedisi de bulmak çok zor.vetime sordum birini buldular ama dişinin ailesi oğlumu istemedi.başkada bulamadık.şimdi kedim ankarada ben kütahyanın ilçesi emetteyim kedimi yanıma alacağım Ankarada ona eş bulamadıysam burda imkansız.Sokak kedileri ile iletişime girmesini sağlayacağım artık.Vetim kızgınlık döneminden kurtulması için kısırlaştırmalıyız dedi ama kedim van kedisi olduğu için düşünmüyorum.


--------------------------------------------------------------------------------
-
09.04.2007 09:08:44
Mesaj No : 104777
Bu Üyenin Profilini Göster - 6152 Bu Üyeye Özel Mesaj Gönder Bu Üyeyi Arkadaş Listeme Ekle Sayfa Başına Git


Sayfalar :
1 ,
Bu Konu Kilitlenmiştir. Yanıtlayamazsınız !


<<< Geri

Foruma mesaj atabilmek için üye girişi yapmalısınız !
  Üye Adı :  Yeni Üye Kaydet !  
  Şifre :    
 

 Beni Hatırla !


   
Sempativet.net | VETERİNER - SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ - EN İYİ EVCİL HAYVAN SAĞLIĞI SİTESİ - Hayvanseverlerin Sitesi *** Türkiye 'nin 1 Numaralı Evcil Hayvan Portalı ! *** Sempativet.net - Sempati Veteriner Kliniği - 0332 233 43 83 - konya, veteriner, Sempati Veteriner Kliniği, sempati veteriner kliniği
Copyright © 2004 - 2015 Sempativet.net - SempatikSitem v11.0 (HighSecurity&CleanCode) - Proje : SertanK.com - Dikkat! Bu site bağımlılık yapabilir.


Türkiye 'nin 1 Numaralı

Hayvan Sağlığı ve Evcil Hayvan Sitesindesiniz !

SPAMGUARD


© www.sempativet.net - Tested Daily - 26.05.2015 01:18:02